19:10 02 Февраль 2026 Жамият
Самарқанд вилояти Тойлоқ туманида велосипедчи кетма-кет икки машина босиб кетиши оқибатида ҳалок бўлди. Бу ҳақда вилоят Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси хабар берди.
Маълум қилинишича, воқеа жорий йилнинг 29 январь куни соат 18:20 ларда Тойлоқ тумани «Жумабозор» МФЙ ҳудудидан ўтган Д-069 автомобиль йўлининг 12-километрида рўй берган. Тойлоқ–Ургут йўналишида ҳаракатланиб кетаётган велосипедчини шу йўналишда келаётган «Isuzu» русумли юк транспорт воситаси уриб юбориб, йўл-транспорт ҳодисаси содир этган.
Оқибатда велосипедчи йўлга йиқилган. Шундан сўнг, «Isuzu»нинг ортидан ҳаракатланиб келаётган «Damas» русумли транспорт воситаси йўлда ётган фуқарони босиб кетган.
Қайд этилишича, велосипедчи воқеа жойида ҳалок бўлган. Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Тойлоқ тумани ИИБ Тергов бўлими томонидан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.