Shavkat Mirziyoyev: "Bugungi yig‘ilishda jami 31 nafar mas’ul rahbarlar bo‘shatildi. Bundan keyin talab juda qattiq bo‘ladi"
Prezident yig‘ilishni yakunlar ekan, endi hech kimning eskicha ishlashiga yo‘l qo‘yilmasligini uqtirdi.
“Bugungi yig‘ilishda jami 31 nafar mas’ul rahbarlar bo‘shatildi. Bundan keyin talab juda qattiq bo‘ladi.
Bundan buyon yangicha yondashuvlar asosida ishlab, odamlarimizni rozi qilasizlar, yoki lavozimdan bo‘shatilib, javobgarlikka tortilasizlar”, - dedi davlatimiz rahbari.
Viloyat hokimlari ham har oyda hududidagi jinoyatchilik og‘ir bo‘lgan tumanlarda sayyor yig‘ilish qilib, holatni tanqidiy ko‘rib chiqishi zarurligi ko‘rsatib o‘tildi.

Shavkat Mirziyoyev: " 31 responsible leaders in total were fired at today's meeting. From now and on, requirements will be very strict."
17:57 28 July 2023 Jamiyat
3642 0
At the end of the meeting, the president warned that no one will be allowed to work in the old fashioned manner.
"31 responsible leaders in total were fired at today's meeting. From now and on, requirements will be very strict," - the head of our state said.
Now you will work on the basis of new approaches and please our people, otherwise you will be dismissed and held accountable," said the head of our state.
It was indicated that regional governors should hold monthly meetings in areas with high crime rates and assess the situation critically.