Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi lavozimlariga ochiq tanlov
Diqqat, eʼlon!
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasi quyidagi lavozimlarga ochiq tanlov eʼlon qiladi:
Boʻsh ish oʻrinlari roʻyxati — Batafsil
Ochiq tanlov Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasiga professor-oʻqituvchilar tarkibini ochiq tanlov asosida ishga qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi Nizomga muvofiq oʻtkaziladi. (Akademiya Vasiylik kengashi yigʻilishining 2025-yil 30-maydagi 1-son bayoni, 4-ilova)

The Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan announces an open competition for the following positions
Announcement!
The Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan announces an open competition for the following positions:
List of available positions — Read more...
The open competition is conducted in accordance with the Regulation “On the Procedure for Hiring Academic Staff at the Academy of Public Policy and Administration under the President of the Republic of Uzbekistan through an Open Competition”, approved by Annex No. 4 to Protocol No. 1 of the meeting of the Supervisory Board of the Academy dated May 30, 2025.