Владимир Путин Шавкат Мирзиёевни Янги йил билан табриклади
Россия президенти хорижий давлатлар ва ҳукуматлар раҳбарларини, шунингдек, халқаро ташкилотлар раҳбарларини Рождество байрами ва яқинлашиб келаётган Янги 2022 йил билан табриклади. Бу ҳақда Кремль матбуот хизмати хабар берди.
Хусусан, Владимир Путин Шавкат Мирзиёевни табриклаб, келгуси 2022 йилда ҳам икки томонлама ва халқаро кун тартибининг долзарб масалалари бўйича самарали мулоқот ва яқин ҳамкорликдаги ишлар давом этишига умид билдирди.
Бу, шубҳасиз, дўст Россия ва Ўзбекистон халқларининг туб манфаатларига жавоб беради, Марказий Осиё минтақасида тинчлик, хавфсизлик ва барқарорликни таъминлашга ҳамоҳангдир, — деди Путин.
Бундан ташқари, Россия раҳбари Шавкат Мирзиёевнинг яқинда Москвага ташрифи Россия-Ўзбекистон муносабатлари стратегик шериклик ва иттифоқчилик мустаҳкамлигини тасдиқлагани, янги истиқболли қўшма лойиҳалар ва ҳамкорлик йўналишларини белгилаш имконини берганини таъкидлади.