Узоқ давом этган тортишувдан сўнг...
Олий Мажлис қуйи палатасининг навбатдаги мажлисида «Фавқулодда ҳолат тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Конституциявий Қонунининг қабул қилинганлиги муносабати билан Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига қўшимча ва ўзгартишлар киритиш ҳақида»ги қонун лойиҳаси иккинчи ўқишда муҳокама қилинди.
Таклиф этилаётган қонун лойиҳаси Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг бир гуруҳ депутатлари ташаббуси билан ишлаб чиқилган.
Мазкур қонун лойиҳаси билан 6 та қонунга ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш таклиф этилмоқда. Ушбу қонун лойиҳасининг қабул қилиниши қонунчиликдаги ҳуқуқий бўшлиқларни бартараф этиш ва қонун ҳужжатларини мувофиқлаштириш имконини беради.
Мажлисда қонун лойиҳаси моддама-модда кўриб чиқилиб, узоқ давом этган тортишув ва баҳс-мунозаралардан сўнг учинчи ўқишда қабул қилинди.