Uzoq davom etgan tortishuvdan soʻng...
Oliy Majlis quyi palatasining navbatdagi majlisida “Favqulodda holat toʻgʻrisida”gi Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy Qonunining qabul qilinganligi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga qoʻshimcha va oʻzgartishlar kiritish haqida»gi qonun loyihasi ikkinchi oʻqishda muhokama qilindi.
Taklif etilayotgan qonun loyihasi Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining bir guruh deputatlari tashabbusi bilan ishlab chiqilgan.
Mazkur qonun loyihasi bilan 6 ta qonunga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish taklif etilmoqda. Ushbu qonun loyihasining qabul qilinishi qonunchilikdagi huquqiy boʻshliqlarni bartaraf etish va qonun hujjatlarini muvofiqlashtirish imkonini beradi.
Majlisda qonun loyihasi moddama-modda koʻrib chiqilib, uzoq davom etgan tortishuv va bahs-munozaralardan soʻng uchinchi oʻqishda qabul qilindi.