Прокурорлар ҳар ҳафта камида бир марта ёшлар билан учрашади
01:03 04 Ноябрь 2021 Жамият
Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг навбатдаги сессиясида прокурорларнинг ҳафта давомида камида бир марта ёшлар билан учрашиши тўғрисидаги қарори қабул қилинди.
Шунингдек,сессияда вилоят прокурорининг вилоятдаги 2-секторда «Темир дафтар», «Аёллар дафтари», «Ёшлар дафтари»га киритилган эҳтиёжманд оилалар бандлигини таъминлаш, тадбиркорликни ривожлантириш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бўйича ишларни ташкил этиш юзасидан 2021 йил IV чораги учун мўлжалланган «Йўл харитаси» тасдиқланди.
Йўл харитасида ҳар бир туман, шаҳар прокурори ҳафтада камида бир марта ёшлар билан учрашиб, уларнинг ғоя ва ташаббусларини ўрганиши, уларга амалий қўллаб-қувватлаши мажбурий этиб белгиланди.
Мазкур ҳужжатда давлат фойдасига ундириш билан боғлиқ ижро ҳужжатларидан келиб тушган маблағларнинг тенг ярми ижтимоий кўмакка муҳтож фуқароларни қўллаб-қувватлашга сарфланиши кўрсатилган.