Yuridik universitet Turkiyaning Hachettepe universiteti bilan talaba va professor-oʻqituvchilar almashinuvi yoʻlga qoʻydi
17:21 17 Dekabr 2021 Jamiyat
2558 0
Foto: “Xalq soʻzi”
Toshkent davlat yuridik universiteti oʻquv ishlari boʻyicha prorektori Islombek Rustambekov boshchiligidagi delegatsiya Turkiyaning Anqara shahriga tashrif buyurdi.
Tashrifning ilk kunida Hachettepe universiteti masʼullari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Tadbir doirasida ikki universitet oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Hujjatga koʻra, endilikda TDYUU va Hachettepe universiteti oʻrtasida talaba va professor-oʻqituvchilar almashinuvi yoʻlga qoʻyiladi.
Shuningdek, hamkorlikda ilmiy loyihalarda ishtirok etish, taʼlim sifatini oshirish doirasida oʻzaro tajriba almashish rejalashtirilgan.
Bundan tashqari, uchrashuv doirasida ikki universitet oʻrtasida “Tibbiyot huquqi” mutaxassisligi boʻyicha qoʻshma magistratura dasturini joriy etish, «Kiber huquq» yoʻnalishini rivojlantirish boʻyicha hamkorlik qilish, “Xalqaro savdo huquqi” yoʻnalishida ilmiy izlanishlar olib borish masalalari muhokama qilinib, fikr-mulohaza almashildi.

Юридический университет Узбекистана и турецкий университет Хаджеттепе подписали Меморандум о сотрудничестве
Делегация во главе с проректором по учебной работе Ташкентского государственного юридического университета Исламбеком Рустамбековым посетила турецкий город Анкара.
Первый визит был организован университетом Хаджеттепе с ответственными лицами. В рамках мероприятия подписан меморандум о сотрудничестве между двумя университетами.
Согласно документу, теперь между ТГЮУ и университетом Хаджеттепе будет происходить на регулярной основе обмен студентами и преподавателями. Также планируется участие в совместных научных проектах, обмен опытом по повышению качества образования.
Кроме того, в рамках встречи обсуждены вопросы внедрения совместной программы магистратуры по специальности «Медицинское право», сотрудничество по развитию направления «Кибер-право», анализ права «Междисциплинарные исследования".