Oʻzbekiston elchisi Qozogʻistondagi diplomatik missiyasini yakunlayapti
Qozogʻiston TIV maʼlumotiga koʻra, uchrashuv chogʻida vazir ikki davlat rahbarlarining siyosiy irodasi tufayli soʻnggi yillarda Qozogʻiston-Oʻzbekiston munosabatlari strategik sheriklik va ittifoqchilik darajasiga koʻtarilganini alohida taʼkidladi.
Qozogʻiston Prezidentining farmoniga muvofiq, vazir amalga oshirilgan ulkan ishlar va elchining ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlashga qoʻshgan katta hissasi uchun Saidikrom Niyozxoʻjayevni oliy davlat mukofoti – II darajali “Dostыq” ordeni bilan taqdirladi va uning kelajakdagi faoliyatida yangi muvaffaqiyatlar tiladi.
Saidikrom Niyozxoʻjayev 2018-yilning mart oyida Oʻzbekistonning Qozogʻistondagi elchisi etib tayinlangan edi. Bunga qadar u Oʻzbekiston prezidenti administratsiyasi va turli davlat organlarida masʼul lavozimlarda, jumladan, davlat maslahatchisi oʻrinbosari, iqtisodiyot vaziri oʻrinbosari lavozimlarida ishlagan.
Shuningdek, Saidikrom Niyozxoʻjayev 2015-2018-yillarda Oʻzbekiston tashqi ishlar vazirining oʻrinbosari lavozimida ham faoliyat olib borgan.