Madaniyat Polsha va Oʻzbekistonni birlashtiradi
Oʻzbekiston davlat konservatoriyasi huzuridagi Botir Zokirov nomidagi Milliy estrada sanʼati institutida Oʻzbekiston va Polshani birlashtiruvchi madaniyat masalalariga bagʻishlangan konferensiya boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Senatning Fan, taʼlim va sogʻliqni saqlash masalalari qoʻmitasi aʼzosi Gulnora Marufova ishtirok etdi.
Senator oʻz chiqishida mamlakatimizda madaniyat va sanʼat sohasini rivojlantirish, ijodkorlar uchun zarur shart-sharoit yaratish hamda xalqaro madaniy aloqalarni kengaytirishga davlatimiz tomonidan katta eʼtibor qaratilayotganini taʼkidladi.
Oʻzbekistonning Polsha bilan yoʻlga qoʻyilgan samarali hamkorligi mazkur yoʻnalishda amalga oshirilayotgan ishlarning yorqin namunasi ekani qayd etildi.
Konferensiyada Oʻzbekiston va Polsha oʻrtasidagi madaniy aloqalarni yanada rivojlantirish, ijodiy almashinuv dasturlarini kengaytirish hamda madaniyat sohasida qoʻshma loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.