Chiroqchi tumani hokimi ham oʻzgardi
Foto: Qashqadaryo viloyati hokimligi
Xudoyqulov Bahodir Xudoyorovich Chiroqchi tumani hokimi lavozimiga tasdiqlandi. Bu haqda viloyat hokimligi matbuot xizmati xabar berdi.
Maʼlum qilinishicha, bugun, 4-fevral kuni Xalq deputatlari Chiroqchi tumani Kengashining navbatdan tashqari sessiyasi boʻlib oʻtgan. Unda tashkiliy masala koʻrib chiqilib, deputatlar Xudoyqulov Bahodir Xudoyorovichni Chiroqchi tumani hokimi lavozimiga tasdiqlagan.
Bahodir Xudoyqulov — 1985-yilda tugʻilgan. U Samarqand davlat universiteti va Toshkent davlat yuridik institutlarini tamomlagan. Faoliyati davomida 2018-2024-yillarda Chiroqchi tumani prokurori vazifasida ham ishlagan.
Tayinlovga qadar u Shahrisabz tumani prokurori lavozimida ishlab kelayotgan edi.
Eslatib oʻtamiz, avvalroq Mahmudov Temur Asomidinovich Samarqand viloyatining Oqdaryo tumani hokimi, Pardayev Jamshid Arziyevich Pastdargʻom tumani hokimi etib tayinlangani haqida xabar berilgan edi.