Buxoroda qiz 7 million soʻmlik tilla taqinchoq oʻgʻirladi
Buxoro viloyati Vobkent tumanida 20-oktabr kuni qiz birovning uyidan 7 million soʻmlik tilla taqinchoq oʻgʻirladi. Bu haqda viloyat Ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati xabar berdi.
Maʼlum boʻlishicha, qiz tumandagi Doʻstlik mahallasidagi xonadonga oʻgʻrincha kirib, yotoqxonasidan 7 million soʻmlik tilla zanjirini oʻgʻirlab ketgan. Mazkur holat yuzasidan qizga nisbatan tuman ichki ishlar boʻlimi huzuridagi tergov guruhi tomonidan Jinoyat kodeksining 169-moddasi (Oʻgʻrilik) 2-qismi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, dastlabki tergov harakatlari boshlangan.
Olib borilgan tezkor surishtiruv va tergov harakatlari davomida ushbu jinoyatni Gʻijduvon tumani F.Yunusov mahallasida yashovchi 1997-yilda tugʻilgan Q.D. ismli qiz sodir qilgani aniqlangan. Shuningdek, undan tilla zanjir ashyoviy dalil sifatida olinib, jabrlanuvchiga qaytarib berilgan.