“Artel” kompaniyasi egizbuloqliklarga 6 turdagi texnikalar sovgʻa qildi
Joriy yilning 20-aprel kuni kuchli yogʻingarchilik natijasida Jizzax viloyati, Forish tumani “Egizbuloq” mahallasida sel kuzatilib, bir qancha xonadonlar jiddiy zarar koʻrgan edi. Birdamlikka oʻrgangan saxovatpesha insonlar yurtimizning turli hududlaridan yordamga oshiqdi. Jumladan, bu jarayondan “Artel” kompaniyasi ham chetda qolmadi.
Kuni kecha “Egizbuloq” mahallasida barpo etilgan 28 xonadon egalariga “Artel” kompaniyasining saxovat karvoni yetib bordi. Har bir xonadon egalariga kompaniyaning maxsus sertifikati, yaʼni 6 mahsulotdan iborat maishiy texnika toʻplamlari sovgʻa qilindi. Xususan, toʻplam — sovutgich, gaz plitasi, kir yuvish mashinasi, televizor, changyutgich va dazmolni oʻz ichiga olgan.
Tadbirda Forish tuman hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlanish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari Abdumannon Saidxonov, tuman “Nuroniylar” jamoatchilik kengashi raisi Xolmat Mamatov hamda “Artel” kompaniyasi rahbariyati vakillari ham ishtirok etdi. Jumladan, kompaniyaning Xodimlar bilan ishlash boʻyicha departament direktori Lazizbek Mamatov aholini shinam va koʻrkam, zamonaviy qurilgan uylar bilan qutlab, ularga kompaniya sovgʻalarini topshirdi.
— Xalqimiz azaldan birdam, jips. Sinovli kunlarda bu fazilatlar yanada yaqqol namoyon boʻladi. Tabiiy ofatdan zarar koʻrgan Forish tumanida bunyod etilgan uy-joylarning misolida ham davlat idoralari, tashkilot va yirik ishlab chiqarish korxonalarining birdamligini, aholini bevosita qoʻllab-quvvatlaganini koʻrish mumkin, — deydi Lazizbek Mamatov. — Bu jarayon jahon tajribasida korporativ ijtimoiy masʼuliyat — tashkilot va korxonalarning daromad olishi bilan birga, jamiyat rivojiga oʻz hissasini qoʻshishi, deyiladi. Kompaniyamiz xayriya ishlari bilan muntazam shugʻullanib kelgan. Inson qadrini ulugʻlash, aholi turmush tarzining yengillashishida koʻmak berish, qolaversa, ilm-fan, sport, kitobxonlik va bir qancha ijtimoiy koʻmak jarayonlarida kamarbasta boʻlishni oʻz oldiga maqsad qilgan. Bugungi xayriyalarimiz ham oilalarning yangi uylariga toʻyonadir.
Tadbirda, mehnat faxriylari Zulayho Pardayeva va Safar Soibov soʻzga chiqib, saxovat ishlarida oʻz koʻmagini ayamagan insonlarga minnatdorlik bildirdi. Tadbir soʻnggida “Artel” kompaniyasi jamoasi aʼzolari maishiy texnika vositalarini oʻz  egalariga topshirishdi.
Eslatib oʻtamiz, “Artel” Markaziy Osiyoning eng yirik maishiy texnika va elektronika ishlab chiqaruvchi korxonasi hisoblanadi. Kompaniya oʻz faoliyatini 2011-yilda gaz plitalarini ishlab chiqarishdan boshlagan. Bugungi kunda kompaniya koʻplab turdagi maishiy texnikalarni ishlab chiqarmoqda.

Благотворительный караван Artel был доставлен жителям села "Эгизбулок"
Как вам известно, 20 апреля 2022 года в результате проливных дождей в селе «Эгизбулок» Форишского района Джизакской области произошло наводнение, серьезно пострадало несколько домов. Отзывчивый и щедрый народ со всей страны поспешил на помощь пострадавшим от наводнения. В частности, компания Artel также не осталась равнодушной к этой трагедии.
Вчера, 12 сентября, благотворительный караван компании Artel добрался до владельцев 28 заново построенных домов в селе «Эгизбулок». Владельцам этих домов компания вручила подарочные сертификаты на получение комплекта бытовой техники, состоящего из холодильника, газовой плиты, стиральной машины, телевизора, фена и утюга, всего в комплекте 6 изделий.
В мероприятии приняли участие заместитель хокима по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работе Форишского района Абдуманнон Саидханов, председатель районного общественного совета «Нуронийлар» Холмат Маматов, и представители руководства компании Artel. В частности, заместитель председателя правления компании Artel по кадровым вопросам – Лазизбек Маматов поприветствовал жителей села и поздравил их с новыми, уютными, безопасными и современными домами, построенными специально для пострадавших, и вручил подарки Artel.
«Наш народ издавна известен своим единством и солидарностью. На примере домов, построенных для жителей села, пострадавших от наводнения, мы можем увидеть солидарность, жертвенность и непосредственную поддержку населению нашим государством, организациями и крупными производственными предприятиями. В мировом опыте этот процесс называется корпоративной социальной ответственностью – организации и предприятия наряду с получением дохода, вносят свой вклад в развитие общества.
Artel считает частью политики компании интерес к благотворительности, ставит перед собой задачу на повышение общечеловеческих достоинств, облегчение жизни людей, поддерживает занятие наукой, спортом, чтением и рядом процессов социальной поддержки. Мы надеемся, что наш вклад будет хорошим подарком для новосельцев и прослужит им долгое время», - подытожил Лазизбек Маматов.
На мероприятии выступили ветераны труда Зулайхо Пардаева и Сафар Саибов, которые выразили благодарность людям, не пожалевшим своей поддержки в благотворительной деятельности. В завершение мероприятия представители Artel посетили каждый дом и вручили новоиспеченным жильцам бытовую технику.
Хотим напомнить, что Artel является крупнейшим производителем бытовой техники и электроники в Центральной Азии. Компания начала свою деятельность в 2011 году с производства газовых плит. На сегодняшний день Artel производит все виды бытовой техники, необходимой для вашего дома.