Qozogʻistonning Olma-ota viloyatida sodir boʻlgan YTHda oʻzbekistonliklar jabrlanmagan
18:02 29 Dekabr 2021 Jamiyat
Kecha mahalliy vaqt bilan soat 21:40da Uzinagash qishlogʻi hududidan oʻtuvchi Olma-ota — Bishkek trassasining 105-km.da “Van Hool” rusumli avtobus va “Mercedes-Benz Ye” rusumli avtomobil oʻrtasida yoʻl-transport hodisasi sodir boʻlgan.
Oʻzbekistonning Olma-otadagi Bosh konsulxonasi mehnat migratsiyasi masalalari boʻyicha attashesi maʼlumotiga koʻra, avtobusdagi 33 yoʻlovchidan 30 nafari mamlakatimiz fuqarolari boʻlgan.
Yengil mashina haydovchisi yoʻlni muz qoplagani sababli boshqaruvni yoʻqotib, qarama qarshi yoʻnalishdan kelayotgan avtobus bilan toʻqnashuv sodir boʻlgan.
Yengil mashinada boʻlgan 6 yoʻlovchidan 3 nafari voqea joyida halok boʻlgan, yana 3 nafari esa turli darajadagi jarohatlar bilan shifoxonaga yotqizilgan.
Avtobusda boʻlganlardan faqat uning haydovchisi jarohatlangan.
Vaziyat zudlik bilan Bosh konsulxona nazoratiga olinib, undagi barcha oʻzbekistonliklar xavfsiz tarzda Toshkentga joʻnatilgan.