Prezidentga yangi maslahatchilar tayinlandi
Prezident matbuot kotibi Sherzod Asadovning maʼlum qilishicha, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli farmonlari bilan quyidagi tayinlovlar amalga oshirilgan:
• Ravshan Ayubovich Gulyamov Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining hududiy rivojlanish boʻyicha maslahatchisi lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiy siyosat boʻyicha maslahatchisi lavozimidan ozod etildi;
• Obid Arzikulovich Xakimov Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiy siyosat boʻyicha maslahatchisi lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiy siyosat boʻyicha maslahatchisi oʻrinbosari — Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi direktori lavozimidan ozod etildi;
• Aziz Yuldashevich Magrupov Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining hududiy rivojlanish boʻyicha maslahatchisi oʻrinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining tashqi investitsiyalar boʻyicha vakili lavozimidan ozod etildi.