16:52 14 Dekabr 2023 Jamiyat
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining tegishli qarori bilan “Oʻzbekiston temir yoʻllari”da bir qator tayinlovlar amalga oshirildi.
Aksionerlik jamiyati Axborot-tahliliy media markazi xabariga koʻra, Narzullayev Zufar Gʻiyasovich – “Oʻzbekiston temir yoʻllari” AJ boshqaruv raisi lavozimiga;
Raxmetov Xikmatulla Narzullayevich – “Oʻzbekiston temir yoʻllari” AJ boshqaruvi raisining transformatsiya, raqamlashtirish va moliya boʻyicha birinchi oʻrinbosari lavozimiga;
Xasilov Xusnutdin Nuriddinovich – “Oʻzbekiston temir yoʻllari” AJ bosh muhandisi lavozimiga;
Kamildjanov Abdumalik Abduvaxitovich – “Oʻzbekiston temir yoʻllari” AJ boshqaruvi raisining tashishlar va logistika boʻyicha oʻrinbosari lavozimiga;
Rizayev Elyor Abdumalikovich – “Oʻzbekiston temir yoʻllari” AJ boshqaruvi raisining temir yoʻl obyektlarini taʼmirlash va qurish boʻyicha oʻrinbosari lavozimlariga tasdiklandilar.