Oʻzbekiston tashqi ishlar vaziri Islomobodda Pokiston Xalq partiyasi raisi bilan uchrashdi
Oʻzbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov 8-9-may kunlari Islomobodga rasmiy tashrifi davomida Pokiston Xalq partiyasi raisi Bilaval Bhutto Zardoriy bilan uchrashdi.
“Pokistonga tashrifimiz chogʻida Pokiston Xalq partiyasi raisi Bilaval Bhutto Zardoriy janoblari bilan samimiy uchrashuv oʻtkazdik, – deb yozdi Oʻzbekiston TIV rahbari oʻzining telegram kanalida. – Uning Oʻzbekiston va Pokiston oʻrtasidagi doʻstlikni har tomonlama mustahkamlash yoʻlidagi harakatlarni samimiy qoʻllab-quvvatlashini yuksak qadrlaymiz”.
Eslatib oʻtamiz, Oʻzbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov boshchiligidagi mamlakatimiz delegatsiyasi 8-9-may kunlari rasmiy tashrif bilan Pokistonda boʻldi. Islomobodda bir qator ikki tomonlama muzokaralar hamda ishbilarmon doiralari vakillari bilan uchrashuvlar oʻtkazildi.